asliye ceza mahkemesi temyiz edilmeden mahkumiyet

bir yakınım evrakta sahtecilikten bir yıl 8 ay hapis cezası aldı  6 ay yatacağı söylendi rahatsızlığından dolayı cezasını 3/9/2012 tarihinde 6 ay ertelettirdi kendisi %64 engelli  denetimli serbestlikten şuan  yararlanamıyacağı söylenmiş nisanın 8 inden sonra yararlanabileceği söylenmiş acaba ikinci bir ertelettirme alabilirmi gözündeki tümörden dolayı tedavi görüyor devamlı olmasada ara ara hastaneye gidiyor ayrıca tebellü edilen tarih 29/8/2013 tutuklama 10 gün içinde cezaevine teslim edilmesi içindi  temyize gitti dava şuan temyizde fakat dava sonuclandığında tebligat kendisine yapılamadığından temyize 5/9/2012 tarihinde gönderildi  ilginize şimdiden teşekkürler
1, Mart, 2013 Ceza Hukuku kategorisinde engelli birey tarafından soruldu

1 cevap

0 oy
1- daha önce erteleme aldığı ve bu süre tamamlandıktan sonra infaz savcılığına teslim olmadığından yeniden erteleme hiçbir savcı tarafından verilmez. Kaçma şüphesi vardır.
2- İnfazı başladıktan sonra cezaevi doktorunca hastaneye sevk ile tedavisi mümkündür.
3- Ceza davalarında temyiz süresi sanığın(şüphelinin) yüzüne karşı karar verildiğinde bu tarihten itibaren başlar, tebliğ gerekmez. 7 gün içinde süre durdurma dilekçesi vermiş olsaydı temyiz hakkını geniş karar yazılınca kullanabilirdi.
22, Ocak, 2014 akertence tarafından cevaplandı
...