babadan oğula emlak satışı

14, Mart, 2013 Alım ve Satım Hukuku kategorisinde murattas09 tarafından soruldu
15, Mart, 2013 murattas09 tarafından düzenlendi

merhabalar. babam ile amcama ait 1/2 şer hisseli bir gayrimenkul var. ben babama ait olan hissyi almak istiyorum. ileride kardeşlerimin tapu iptal davası açmamaları için ne yapmam gerekli? gerçek satış yaptığımı açılacak bir davada nasıl ispat edebilirim. yol gösterirseniz sevinirim.

gerçek bedelden kasıt belediye bina rayiç bedelimidir? satış işleminden sonra babamın bana para ile sattığını iki şahitle beraber noterden imzalı bir belge ile belgelendirsek daha iyi olur mu? eğer her halikarda iptal edilecekse boşuna paramı babama verip elimdeki miktardan olmayayım. teşekkür ederim.

2 Cevaplar

0 oy
14, Mart, 2013 nuridogan tarafından cevaplandı
Gerçek bedel üzerinden satış yapacaksınız.vergiyi gerçek değer üzerinden yatırıp parayı banka yoluyla ödeyeceksiniz.mümkünse aldığı parayı nerede kullandığını da not edeceksiniz.sıkıntı yaşamazsiniz diye düşünüyorum
0 oy
15, Mart, 2013 murattas09 tarafından cevaplandı
gerçek bedelden kasıt belediyelerin belirlediği rayiç bedelimidir? ayrıca satım işleminden sonra babam ben ve iki şahitle beraber noterden bir babamın bana bedelle sattığına dair bir anlaşma alsak olur mu? çok teşekkür ederim.
...