tüketici mahkemesini kazandım , şimdi ne yapmalıyım?

sayın hocalarım.

bir süre önce anlaşmalığa düşüp tüketici mahkemesine şikayet ettğim bir kuruma karşı davayı kazandım, elime haklı görüldüğüme ve alacağın alınmasına dair tebligat ulaştı, fakat karşı tarafa tebligat ulaşmamış,ben şimdi icra müdürlüğüne başvurabilirmiyim,bana gelen yazıda 15 günlük bir itiraz süresi olduğu yazıyor,karşı tarafın eline karar ulaştıktan sonra süresi geçse dahi itiraz edebilirlermi?çünkü gönderilen evrak 20 gün önce gönderilmiş ve benim elime yeni ulaştı.

bana bir yol gösterirseniz sevinirim bu dava 1.100tl lik bir dava ve benden kapıda 200 tl ödeme aldılar bu 200 tl için beni uğraştırıp duruyorlar.şimdi ne yapmalıyım? karşı taraf itiraz edene kadar beklemelimiyim? icra müdürlüğünde yaptığım harcamaları ve bugüne kadar birçok kez karşı tarafa işimden izin alıp yol paraları ödeyip gittim bu kayıpları onlardan tahsil edebilirmiyim?

cevabınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.
26, Kasım, 2012 Ticaret Hukuku kategorisinde turgay tarafından soruldu

3 Cevaplar

0 oy
Karar lehinize ise kararın kesinleşmesini bekleyin............
26, Kasım, 2012 Fikir tarafından cevaplandı
0 oy
karar nasıl  kesinleşir, karşı taraf itiraz edecek ve onun sonucunumu bekleyeceğim?
27, Kasım, 2012 turgay tarafından cevaplandı
0 oy
kararın kesinleşmesi demek 15 günlük süre zarfında mahkemenin verdigi karara karşı taraf itiraz etmedigi zaman mahkemenin kararı kesinleşmiş olur ve daha sonra birdaha itiraz edilemez.ancak 15 günlük süre içinde karşı taraf mahkeme kararına itiraz ederse dosya yargıtaya gider ve yargıtay dosyayı inceler ya mahkemenin kararını onaylar yada bozar.
28, Kasım, 2012 boraaa30 tarafından cevaplandı
...